ANAOKULU HABERLERİ

KAN VER KAHRAMAN OL!

18.11.2017

KAN VER KAHRAMAN OL!
Darüşşifa Eğitim Kurumları Anaokulu sosyal sorumluluk projesi kapsamında “Kan Ver Kahraman Ol!” sloganıyla kan vermenin önemini çocuklara aşılayabilmek amacıyla kurum içerisine Türk Kızılayı iş birliği ile kan bağış standı kurdu.
Kurulan bu standdan 1 hafta önce Kızılay Haftası sebebiyle resim çalışmaları, görsel çalışmalar sunumlarla bilinç oluşturulurken kurulan bu stand ile de bu bilinç pekiştirilmiş oldu. Tüm öğretmenler, idareciler ve velilerin katılım sağladığı bu alan anaokulundaki en minik öğrenciden lisedeki en büyük öğrenciye kadar dikkat çekici bir etkinlik oldu. Kurumun amacı Kızılay Haftası’nın sadece bilgi olarak paylaşılması değil gerçekleştirilen bu etkinlikle görsel hafızalarda da yer bulmasıydı.
Bu sosyal sorumluluk projesini başlatan Anaokulu Müdürü Dilara Gizem Ceylan “ Kan bağış oranları ülkemizde olabildiğince az ve bu bilinç küçük yaşta aşılanırsa amacına ulaşır. Biz de bu sebeple 1 hafta boyunca Kızılay Haftası’nın önemi ve kan bağışının ehemmiyetini anlatan çalışmalardan bir sergi açtık. Ardından da tüm kadromuzu ve velilerimizi bu standa kan vermeye davet ettik. Katılım yoğun oldu tüm kadromuza ve velilerimize teşekkür ederiz.” dedi.
Tüm velileri kan bağışına davet eden Darüşşifa Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Osman Karaaslan ise “Kan bağışının önemini vurgulamak ve çocuklarımızı bilinçlendirmek için bugün yapacağımız kan bağışlarıyla binlerce insana hayat vermek istiyoruz. Çocukların bu bilinçle yetişmelerini sağlamak biz eğitim kurumlarının görevi. Amacımıza bu etkinlikle ulaştığımızı düşünüyorum.” dedi.

DİĞER ANAOKULU HABERLERİ
Test

Form Gönderimi

Tamam

İletişim ve Konum
Eymir Mahallesi Beyşehir Gölü Cad. No:1 PK: 06830 Gölbaşı / Ankara
Telefon : 444 6 119
Fax : +90 (312) 485 76 75
E-Mail : info@darussifa.com.tr
Sosyal Medya