Drama Eğitimi

Drama Eğitimi

İnsan hayatında hayal gücünün en hür ve yaşama hakim olduğu dönemler, çocukluk dönemleridir. İnsanlar, hayatlarındaki en iyi tiyatro oyunculuğunu çocukluk dönemlerinde yaparlar. Her çocuk mükemmel bir tiyatro oyuncusudur. Eğitim öğretim sırasında da çocukların bu özelliğini ortaya çıkarmak gerekir.

Oyun, öğrenmeye ara vermek değildir. Oyun, çocukların çevreleri üzerinde bir kontrol duygusu geliştirmelerinde en güçlü yoldur. Çocuklarla 

oynadığınızda onların dünyalarına girmiş olursunuz ve beceri geliştirme açısından çok etkili bir güç haline gelirsiniz.

Drama metodu, çocuk hayatında çok önemli yer tutan oyun yeteneğinin kontrollü bir şekilde eğitim hayatına aktarılması demektir. Bu metodu iyi kullanmak için öğrencilerin bilgisi kadar yaratıcılıkları da çok önemlidir. Biz Darüşşifa Okullarında Drama derslerine okul öncesi dönemde başlıyor ve eğlenceli oyunlarla çocuklara kendilerini daha iyi ifade etme olanağı sunuyoruz.

Böylece öğrencilerimiz, rollerini oynarken kendi duygu ve düşüncelerini daha rahat ifade etme imkânı bulabildikleri gibi başkaları ile daha rahat ilişki kurma becerilerini de geliştiriyor. Dinleme ve konuşma becerileri gelişiyor. Belli konularda araştırma yapmaya ve iş birliği içinde çalışmaya daha istekli hale geliyorlar.

Drama Zümresi

Test

Form Gönderimi

Tamam

İletişim ve Konum
Eymir Mahallesi Beyşehir Gölü Cad. No:1 PK: 06830 Gölbaşı / Ankara
Telefon : 444 6 119
Fax : +90 (312) 485 76 75
E-Mail : info@darussifa.com.tr
Sosyal Medya