Kampüste Yaşam

Darüşşifa'da Sağlık

Okul sağlığı hizmetleri gün geçtikçe daha da önem kazanmaktadır. Özellikle son yıllarda Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığının birlikte yürüttükleri çalışmalarda görülmüştür ki, okullarda sağlığın korunması ve geliştirilmesi oldukça önemlidir. Biz de Darüşşifa Okullarında, okul sağlığında kazalara yönelik müdahaleler kadar, kazaların ve hastalıkların olmaması adına yürütülecek çalışmalara da önem veriyoruz. Bu minvalde okulumuzda kurduğumuz Sağlık Hizmetleri birimimizde iletişim yönü güçlü, bilgi beceri ve tecrübeleriyle alanında uzman okul hemşiremiz tarafından öğrencilerimizin karşılaşabilecekleri;

– Ortopedik rahatsızlıklar (kırık, çatlak, burkma vs.)

– Travmatolojik durumlar (kesi, çarpma, düşme vs.)

– Alerjik durumlar (arı, böcek ısırıkları vs.)

– Üst ve alt solunum yolu rahatsızlıkları (astım atakları, ateş, kusma vs.)

gibi durumlarda ilk müdahalesi ve aile bilgilendirmesi anında yapılmakta, gerek duyulduğu takdirde en yakın sağlık kuruluşuna sevki gerçekleştirilmekte ve sürecin sonucu takip edilmektedir.

Kurumumuzda sağlıklı okullar kapsamında Beyaz Bayrak, Beslenme Dostu Okul, Çevreci Okul vb. projelerin işleyiş ve denetim süreci aşamalarında Sağlık Hizmetleri birimimizin desteği büyüktür.

Özetle Darüşşifa Okullarında bir Sağlık Hizmetleri birimimizin ve bir hemşiremizin bulunmasının, okul sağlığı hizmetlerinin geliştirilmesi adına ne kadar kıymetli olduğunu biliyoruz. Öğrencimizin sağlığı, bizim sağlığımızdır!

Sağlıklı günler dileğiyle...

Okul Hemşiresi

Test

Form Gönderimi

Tamam

İletişim ve Konum
Eymir Mahallesi Beyşehir Gölü Cad. No:1 PK: 06830 Gölbaşı / Ankara
Telefon : 444 6 119
Fax : +90 (312) 485 76 75
E-Mail : info@darussifa.com.tr
Sosyal Medya