REHBERLİK FAALİYETLERİ

Unique Community Öğrenci Topluluğunun Okul Başkanı ve Birim Temsilcileri Seçimi

27.11.2023
"Öğrencilerimizin sosyal ilişkilerini ve becerilerini geliştirmek adına, okulumuz PDR birimi tarafından kurulan Unique Community Öğrenci Topluluğunun Okul Başkanı ve Birim Temsilcilerinin seçim süreci gerçekleştirildi. İlkokuldan Liseye kadar tüm öğrencilerin demokratik haklarını kullanarak katılım gösterdiği oy kullanma işlemi sonucunda; Unique Community Okul Başkanı olarak 11-Fen Sınıfımızdan Göktuğ Ulutaş başkanlığa layık görülmüştür. İlkokul Birim Temsilciliğine 4. Sınıf Öğrencimiz Mina Güney, Ortaokul Birim Temsilciliğine 7. Sınıf Öğrencimiz Almila Topay ve Lise Birim Temsilciliğine 10. Sınıf Öğrencimiz Ahmet Hardalaç seçilmiştir. 
 
Öğrencilerimize başarı belgeleri, Darüşşifa Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Osman Karaaslan tarafından takdim edildi. Üstün cesaretlerinden ötürü, bu süreçte adaylığını koyan ve emek gösteren tüm öğrencilerimizi kutlar; Seçimde birinci olan öğrencilerimize bundan sonraki süreçte başarılar dileriz.
 
UNIQUE COMMUNITY NEDİR?
Unique Community, öğrencilerimizin sosyal ilişkilerini ve becerilerini, yine sosyal yardımlaşma ve dayanışma faaliyetleriyle geliştirecekleri, bunu yaparken bilim, sanat, spor ve kültürel temalar üzerinden ilerleyecekleri "benzersiz" bir öğrenci topluluğudur. 11. Sınıflardan okul başkanı, 10. Sınıflardan lise birim temsilcisi, 7. sınıflardan ortaokul birim temsilcisi ve 4. sınıflardan ilkokul birim temsilcisi olmak üzere, 4 kişiden oluşan topluluk yönetimi oylama usulü ile seçilmektedir. Haricen tüm sınıf düzeylerinden sınıf temsilcilerinin de katılımıyla topluluk meclisi oluşmaktadır. Unique Community topluluk meclisi belli periyodlarda toplanarak faaliyetleriyle ilgili süreçleri yürütecektir. Öğrencilerin haricinde, okulumuz PDR birimimizden bir temsilci de toplantılarda bulunacaktır.
DİĞER REHBERLİK FAALİYETLERİ
Test

Form Gönderimi

Tamam

İletişim ve Konum
Eymir Mahallesi Beyşehir Gölü Cad. No:1 PK: 06830 Gölbaşı / Ankara
Telefon : 444 6 119
Fax : +90 (312) 485 76 75
E-Mail : info@darussifa.com.tr
Sosyal Medya