Yabancı Dil Eğitimi

Yabancı Dil Eğitimi

Darüşşifa Okulları olarak gerek ülkemizdeki eğitim sisteminde gerekse yurtdışındaki eğitim sistemlerinde yabancı dil öğretiminin ne derece önemli olduğunun farkındayız.

Darüşşifalı her öğrenci, diğer bütün alanlarda olduğu gibi yabancı dil eğitimi alanında da kaliteli bir kolejde okumanın avantajlarını yaşamaktadır.

Darüşşifa Okulları İlkokul kademesinde yabancı dil eğitim programı olarak uluslararası eğitim modellerinin birleştirilmiş ve daha da geliştirilmiş hali verilmektedir. Dil eğitimimiz duyma, görme , işitme, konuşma, pratik yapma ve 'Role Play' tabanlıdır. Ayrıca yabancı dil programımız konuşma pratiği üzerine yoğunlaştırılmış, konularımız da bu yönde konuşma pratiği ile desteklenmektedir. Yabancı ve Türk öğretmenlerimiz tarafından İngilizce derslerimizde sadece İngilizce konuşularak öğrencilerimizin dil gelişimi desteklenmektedir. Derslerimizde MEB müfredatının yanı sıra uluslararası (Cambridge ve Big Read) ya da okulumuzun düzenlediği yarışma ve aktiviteler için de öğrencilerimiz dört temel beceri üzerine geliştirilmektedir.

 

Darüşşifa İlkokulunda ikinci yabancı dil Rusçadır. Birimimizde Rusça dersleri 2.sınıftan itibaren verilmektedir. Rusça dil eğitiminde öncelikle Kiril harflerinin tanınması, bunların doğru telaffuz edilmesi ve yazılması hedeflenir. Harfleri doğru telaffuz etme ve yazma çalışmalarımız tamamlandıktan sonra öğrencilerimizin cümleleri heceleyerek okumaları, kelimeleri ve kısa cümleleri yazmaları amaçlanır.

Sonrasında  Rusçadaki günlük diyaloglar (tanışma, aile ile ilgili bilgiler, hava durumu vs.) ve kelimeler; kısa filmler, grup oyunları ve şarkılar eşliğinde yaşayarak öğretilir. Öğrencilerimizin temel okuma yazma becerilerini kazandıktan sonra Rus dilinin temel gramer çalışmaları ile ilgili alıştırma ve yazma etkinlikleri yapılır.

Darüşşifa Okulları olarak uyguladığımız tüm bu programlar ile hedefimiz; öğrencilerimizin bilgiyi en kalıcı şekilde, dilbilgisini en işlevsel şekilde, konuşmayı ve kendini hedef dilde ifade etmeyi en rahat şekilde öğrenmelerini sağlamak ve yabancı dil öğrenimini bir yaşam biçimine dönüştürmektir.

Yabancı Dil Zümresi

Test

Form Gönderimi

Tamam

İletişim ve Konum
Eymir Mahallesi Beyşehir Gölü Cad. No:1 PK: 06830 Gölbaşı / Ankara
Telefon : 444 6 119
Fax : +90 (312) 485 76 75
E-Mail : info@darussifa.com.tr
Sosyal Medya